ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА „ТРОЈЕРУЧИЦА” - ТРИ ДАНА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија чланови добротворне организације Тројеручица, свештеници: Велислав Мишура, Љубомир Самарџић и Синиша Шаренац, присуствовали су 10. новембра ктиторској слави у Пећкој патријаршији. Током посјете Косову и Метохији обишли су многе светиње, помогли народну кухињу у Новом Брду и понијели многе благослове. Домаћин ктиторске славе сљедеће године у Пећкој патријаршији је град Бијељина.

Добротворна организација

ЕПАРХИЈА ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКА ПОМОГЛА КУПОВИНУ ТРАНСПОРТНОГ ВОЗИЛО ЗА НАРОДНУ КУХИЊУ НА КОСОВУ

У периоду од 26-28.јула чланови ДОТ су у склопу акције "ХЉЕБ ЗА КОСОВО И МЕТОХИЈУ" посјетили Епархију рашко-призренску и епархијску народну кухињу (НК) "Мајка девет Југовића" и том приликом уручили помоћ за куповину транспортног возила у вриједности 12.000 евра.

ВАСКРШЊЕ АКТИВНОСТИ НА ЛОПАРСКОЈ ПАРОХИЈИ

У духу празничне радости и васкршње инспирације, духовна снага лопарске парохије није посустајала, већ се жива Црква опет и опет активирала.

Страна 2 од 15