МОДРИЧА – У петак, 22. маја 2026. године, ЈЗУ Специјалну болницу за хроничну психијатрију у Модричи посјетиле су чланице Сабора Кола српских сестара, које чине добротворна удружења из Републике Српске, Србије и дијаспоре. У пратњи племенитих сестара били су и свештеници Епархије зворничко-тузланске: протојереј-ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски, протонамјесник Ненад Јеремић из Модриче и јереј Јовица Лазаревић из Петрова.
ДетаљнијеДобротворна организација
У духу хришћанске љубави и мисионарске сарадње, представници Епархије зворничко-тузланске, протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић и господин Драган Пандуревић, посетили су Епархију Џинџа и Источне Уганде. Са благословом митрополита Фотија и на позив епископа Силвестера, ова шестодневна посета реализована је са циљем јачања веза, унапређења добротворних активности и подршке православној заједници у овој афричкој земљи.
ДетаљнијеУ понедјељак, 19. маја 2025. године, на дан када прослављамо Пренос моштију Светог Саве Српског, у порти храма Свете Петке Параскеве у Гаревцу код Модриче одржана је Свечана академија – Хуманитарно гусларско вече. Догађај је организован благословом Његовог Високопреосвештенства митрополита зворничко-тузланског г. Фотија, у сарадњи Парохије гаревачке, Школе гусала „Сандић“ из Бијељине и Хуманитарне организације „Сви за Космет“.
ДетаљнијеСветлост Васкрсења Христовог обасјала је и срца свих који су празник над празницима обележили делима милосрђа и љубави према ближњима.
Детаљније
Страна 1 од 17



