ПРОСЛАВА СПАСОВДАНА У МАНАСТИРУ СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ У БИЈЕЉИНИ


БИЈЕЉИНА – На празник Вазнесења Господњег – Спасовдан, 21. маја, Његово Високопреосвештенство Митрополит зворничко-тузлански господин Фотије молитвено је присуствовао Светој литургији у манастиру Светог Василија Острошког у Бијељини.
Свету литургију служио је протојереј Немања Ерак, секретар Епархије, уз саслуживање протођакона Ненада Новића. У евхаристијском сабрању молитвено су учествовали и високопреподобна игуманија Матрона са сестринством, као и многобројни верни народ.
 
Присутнима се речима поуке обратио Високопреосвећени Митрополит Фотије, истакавши узвишени смисао данашњег празника:
 
 „Вазнесење је велики празник који нам открива нашу праву отаџбину – Царство небеско. Господ ће одатле, од Оца, ниспослати на Свете апостоле Духа Светога, да буду проповедници Јеванђеља по читавом свету. Свети анђели, који су се појавили приликом Вазнесења Господњег, свима присутнима су открили да ће, као што се данас Господ вазноси у слави, исто тако доћи по други пут – да суди живима и мртвима, а достојнима дарује живот вечни.“


 

 

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ