Света архијерејска Литургија и рукоположење у Великој Обарској (ВИДЕО)

Дана 23. септембра  2018. године, на дан Светих мученица Минодоре, Митродоре и Нимфодоре, свечано је прослављена преслава храма Светог апостола и јеванђелисте Марка у Великој Обарској, као и успомена на осамдесет година од освећења овог светог храма.

Свету архијерејску Литургију служио је Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије уз саслужење протонамјесникâ Мирана Гавриловића и Слободана Мићића.

Светој архијерејској Литургији, на којој је Преосвећени Епископ Фотије рукоположио дипломираног теолога Младена Јовића из Бијељине у чин ђакона, присуствовао је многобројни вјерни народ Велике Обарске и околних села.

Након свете Литургије услиједила је Литија око храма и резање славског колача са кумом овогодишње славе господином Радојицом Танацковићем из Велике Обарске.

Кумство за следећу годину прихватио је проф. др Ненад Лалић из Бијељине.

Истог дана Епископ је освештао нови парохијски дом у Великој Обарској, за чијег кума је изабран господин Драган Нешковић из овог села.

Након обреда освећења припремљена је трпеза љубави за све присутне вјернике.

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ВЕЛИКА ОБАРСКА ОСВЕЋЕЊЕ РУКОПОЛОЖЕЊЕ