Света архијерејска Литургија у манастиру Пјеновац

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Пјеновац поводом манастирске славе, у недјељу по Усјековању главе Светога Јована Крститеља, 16. септембра текуће године.

Нека је срећна храмовна слава свима вама који сте се данас сабрали овде у манастиру Пјеновац, на овој дивној и јуначкој гори Романији, где су људи веровали у Бога и поштовали своје светиње и онда кад су их у неким крајевима рушили. Овде није лако живети, потребно је бити аскета да би се овде живело, али овај народ овде, са нашим оцем Савом, се бори да очува ову светињу – поручио је Епископ Фотије у својој бесједи.

Епископу Фотију су  саслуживали:  архимандрит Николај (Јовић), протојереј-ставрофор Бранко Брежанчић и протођакон Саша Милошевић.

Светој Литиргији су присуствовали и начелник општине Хан Пијесак г. Владо Остојић, директор ШГ ''Височник'' Јанко Голијан, кум манастира Драган Голијан и други драги гости.

Кума славе Рајка Лучић из Пјеновца, припремила је славски ручак за све присутне госте.

протојереј-ставрофор Бранко Брежанчић