Света Архијерејска Литургија и рукоположење у Прибоју на Мајевици

Дана 04. септембра 2018 године, на дан успомене Светог великомученика Агатоника, у храму Рођења Пресвете Богородице у мајевичком селу  Прибој,  Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије уз саслужење више свештеника.

На Литургији, којој је присуствовао велики број вјерника, у чин ђакона рукоположен је дипломирани теолог Никола Чекетић из Пожарнице.

На крају Свете Литургије, по благослову Епископа Фотија, вјерном народу се бесједом обратио бивши професор Богословије, сада у пензији, протојереј-ставрофор Душан Колунџић, који је између осталог говорио о значају и величини мученика и великомученика који су као и Свети Агатоник страдали због вјере у Христа, молећи се да ни ми не поклекнемо у искушењима него да истрајемо у својој вјери без обзира на било каква земаљска страдања.

протојереј-ставрофор Стево Јовић

СВЕТИ АГАТОНИК ХРАМОВНА СЛАВА ПРИБОЈ РУКОПОЛОЖЕЊЕ