Света Архијерејска Литургија у Дворовима поводом обиљежавања црквене славе Светог великомученика Прокопија

Његово Преосвештенство Епископ зворничко – тузлански Господин Фотије, 21. јула 2018. године, на дан црквене славе, служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог великомученика Прокопија у Дворовима.

Вјерници дворовске парохије, заједно са свештенством, срдачно су дочекали Преосвећеног Владику у црквеној порти. Након свечаног дочека услиједила је Света Архијерејска Литургија, на којој су Преосвећеном Владици саслуживали: протојереј-ставрофор Саво Б. Јовић, главни секретар Светог Архијерејског Синода СПЦ, протојереј-ставрофор Ристо Мирковић, протојереј-ставрофор Сретен Митровић, протонамјесник Јован Ивановић и ђакона Богдан Стјепановић.

У пригодној бесједи Владика Фотије поздравио је све окупљене на литургијском сабрању и честитао храмовну славу свим вјерницима дворовске парохије, говорећи о подвигу и чудесном обраћењу Светог Прокопија.

Важно је да се сјећамо својих светитеља, они су наши заштитници, они су наши духовни родитељи, они су наши путеводитељи који нас воде у живот вјечни. Ми Срби ако идемо за својим светитељина, ми идемо правим путем, зато је потребно да слушамо глас своје цркве - рекао је Преосвећени у надахнутој бесједи.

По завршетку Литургије, окупљени вјерници у свечаној Литији извршили су трократни опход око храма. Након опхода, услиједило је ломљење славског колача. Кум славе за ову годину био је Господин др Влајко Лукић из Дворова.

Домаћини су се лијепо потрудили и организовали поводом велике духовне радости, црквене славе и посјете Епископа Фотија дворовској парохији.

На трпези љубави, која је организована у новом Светосавском дому, гостима се обратио домаћин протојереј-ставрофор Милан Ивановић.

У својој здравици поздравио је Преосвећеног Владику, свештенике, кумове цркве, приложнике, као и све присутне госте.
​Прота Милан ове године навршава 40 година пастирске службе, поводом тога, главни секретар Светог Архијерејског Синода СПЦ протојереј-ставрофор Саво Б. Јовић, извоворио је неколико похвалних  ријечи о проти Милану, истакавши његов пастирски рад и значај живе Цркве, коју је препознао у парохији дворовској. Прота Саво Б. Јовић, поводом јубилеја 40 година свештеничке службе, уручио је оцу Милани напрсни крст.

СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ДВОРОВИ САВО Б. ЈОВИЋ