Епископ Фотије: Благодаримо Господу на свему

На дан када прослављамо Свете мученике и бесребренике Козму и Дамјана, 14. јула 2018., Његово Преосвештенсто Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије служио је прву архијерејску Литургију у новоподигнутом храму Светих мученика и бесребреника у Угљевику, у насељу Сјевер.

Преосвећеном Владици су саслуживали архијерејски намјесник угљевичко-јањски, протојереј-ставрофор Драган Пејчић, архимандрит Нектарије (Тешић), настојатељ манастира Часног Крста и протођакон Богдан Стјепановић.

''Благодаримо Господу, драга браћо и сестре, на свему добром што чини у нашим животима - у животу једног човека, у животу једнога народа, у животу једне парохије'' – рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Послије бесједе Пресвећеног Владике, надлежни свештеник отац Душко Танацковић, са црквеним одбором, уручио је архијерејску панагију Преосвећеном у знак сјећања на његову прву архијерејску службу у овом храму.

По завршетку свете Литургије изабран је кум крстова на новоподигнутом храму, г. Цвико Малић из Угљевика, а затим је обављена Литија око светог храма и сјечење славског колача са кумама данашње славе Горданом Думоњић из Угљевика и Станом Којић из Бродца. Кумство за наредну годину преузео је г. Мирослав Поповић из Угљевика.

На концу, приређена је трпеза љубави за све присутне госте и парохијане.

протонамјесник Ненад Савић