Видовдан: Света архијерејска Литургија у Брчком

Дана, 28. јуна 2018. године, на празник Светог мученика цара Лазара и Светих српских мученика - Видовдан, у брчанском Саборном храму Успења Пресвете Богородице, Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Славко Максимовић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Бранко Ђурић, свештеник у пензији, протојереј Драган Јездић, те протођакони  Драган Поповић и Богдан Стјепановић.

Владика Фотије поручио је у својој бесједи вјерном народу да чувају Косовски завјет, те је искористио прилику да одликује предсједника Црквене општине Брчко господина Дејана Ђурковића орденом краља Драгутина, за несебичан рад и труд.

Послије Свете Литургије услиједила је свечана Литија улицама града Брчког. Литија је застала пред спомеником српским браниоцима Брчког и Добрином споменику, гдје је одслужен помен за све страдале српске борце и страдалнике од Косова до данашњих дана.

Послије помена Литија је наставила кретање улицама Брчког, да би пред Храмом Успења Пресвете Богородице у  Српској Вароши владика Фотије обавио обред благосиљања и резања славског колача, који је преломио са градоначелником града Брчког господином Синишом Милићем.

ВИДОВДАН ГРАДСКА СЛАВА ЛИТИЈА ПАРАСТОС ПОМЕН БРЧКО СИНИША МИЛИЋ ОРДЕН