Освећење цркве на гробљу у селу Рухотина - парохија Главичице

На празник Светог мученика Лукилијана, 16.јуна 2018.г., Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије осветио је, и служио прву Архијерјску Литургију у новоподигнутој цркви Светог архиђакона Стефана на гробљу у селу Рухотина, парохија главичичка.

Преосвећеном владици су саслуживали архијерејски намјесник угљевичко-јањски, протојереј-ставрофор Драган Пејчић, јереј Дарко Перић, парох пилички и протођакон Богдан Стјепановћ.

Приликом освећења цркви је кумовао ктитор цркве г. Милорад – Мићо Ракић из Рухотине, који је овом приликом одликован од стране наше Цркве орденом Светог краља Милутина.

Такође, овом приликом је Преосвећени уручио архијерејске похвалнице г. Зорану Стојановићу дародавцу и куму звона, г. Јовану Стојановићу  дародавцу и куму крстова и г. Драгану Тодоровићу дародавцу фасаде на цркви ,сви из Рухотине.

Након свете Литургије Епископ је обавио помен на гробу Стефана Ракића, сина ктитора и кума који је трагично настрадао на ријеци Дрини.

Напослетку  је уприличена трпеза љубави од стране ктитора и кума цркве. За вријеме трпезе љубави Преосвећеном Владици је уручен пригодан поклон, уникатни епископски светогорски штап,а Преосвећени Владика је куму и ктитору даровао икону Пресвете Богородице Тројеручице.

протонамјесник Ненад Савић

ОСВЕЋЕЊЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ГЛАВИЧИЦЕ РУХОТИНА ОРДЕН