Обиљежена крсна слава општине Теслић - ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОДЛИКОВАО МИЛАНА МИЛИЧЕВИЋА

''Заплакао си Господе за Лазарем, и показао да си Човек...
Лазар мртав и без даха чим је чуо глас Твој, дисати је почео и одмах из мртвих устао.''
(Посни Триод)
Фото: Епархија зворничко-тузланска
Према традиционалном обичају и ове године у Теслићу је обиљежена крсна слава општине „Сабор Светог Арханђела Гаврила".

У Храму Пресвете Тројице, уз присуство представника јавног живота општине, свету Архијерејску литургију служио је Његово преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије са свештенством.

Након свете Литургије у малој сали Општинске управе услиједио је чин освећења славског жита и ломљење крсног хљеба.

Епископ Фотије је овом приликом начелнику уручио Орден Светог Краља Драгутина - Преподобног Теоктиста, за оданост својој Цркви и несебичну љубав, труд и жртву исказану активним учешћем у животу и раду Цркве на простору општине Теслић.

"Мени је посебно задовољство и част што сам имао прилику да ми епископ Фотије уручи орден краља Драгутина, дакле велико задовољство и наравно велика обавеза да наставим и даље оним путем којим сам до сада ишао са својим сарадницима“ - изјавио је начелник општине Теслић Милан Миличевић након примања одликовања које му је уручено у Храму Пресвете Тројице у Теслићу, уз присуство вјерника и представника јавног живота.

„Свим православним вјерницима који данас славе Сабор светог Арханђела Гаврила честитам данашњу крсну славу“.

Говорећи о данашњем чину Његово преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије је поручио да је важно да сви будемо заједно и да знамо да смо православни Срби, да поштујемо своје празнике, традицију и обичаје.

„Дакле, то је све веома битно, тако да се радујемо да смо данас дошли овдје, да се заједно Богу помолимо за добро нашег народа“ - изјавио је епископ Фотије.

Бесједећи на прочитано јеванђеље Преосвећени владика је нагаласио да је ''данашњи празник Васкрсења Четвородневног Лазара велика драма за сваког човека која потреса његове умне силе питањем: Да ли је могуће да човек васкрсне из мртвих? Да ли је могуће да човек победи смрт? То је порука данашњег празника.''

Текст: Општина Теслић
Фото и видео: Епархија зворничко-тузланска