ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ЗГРАДУ СТАРОГ СЕДИШТА МИТРОПОЛИЈЕ У ЗВОРНИКУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
На празник светог Арсенија Сремца, 10.новембра 2022.године, Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г.Фотије, уз саслужење зворничког свештенства, извршио је чин освећења обновљене зграде Митрополије у Зворнику.

Том приликом, епископ Фотије је рекао:

• Желим да сваки благослов пребива на овој згради старог седишта Митрополије, која је дом наше историје, културе и духовности овде у Зворнику.

Уз свесрдну помоћ, како духовну тако и материјалну, владике Фотија у току године изведени су радови на генералној обнови спољашњег изгледа зграде Митрополије у Зворнику, у улици Браће Обрадовића.

Радови су недавно завршени, а урађена је нова фасада, хидроизолација, термо и звучна изолација, лимарски радови на окапницама и олуцима, офарбане и обновљене гриље на прозорима те урађени комплетни унутрашњи молерски радови.

Оно што је најважније јесте да је орнаментика у потпуности сачувана јер је зграда под заштитом државе.

Свесрдну материјалну помоћ приликом обнове пружили су предсједник Црквене општине Зворник - Стари град Данијел Драгичевић, шеф кабинета српског члана Предсједништва БиХ Милорада Додика, Градска управа Зворник на челу са градоначелником Зораном Стевановићем те други донатори.

​Заслужним приложницима уручене су архијерејске грамате за исказани труд и прилог.

Протојереј-ставрофор Славенко Томић

СВЕТИ АРСЕНИЈЕ СРЕМАЦ ОСВЕЋЕЊЕ ОБНОВА ЗВОРНИК ГРАДОНАЧЕЛНИК. ЗОРАН СТЕВАНОВИЋ