ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СЛУЖИО ПОМЕН: 15 ГОДИНА ОД СМРТИ МИЛАНА ЈЕЛИЋА

Полагањем вијенаца и цвијећа, те служењем парастоса данас је у Модричи обиљежено 15 година од смрти бившег предсједника Републике Српске Милана Јелића.

Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије, у присуству највиших званичника Републике Српске, данас је у Модричи служио парастос поводом 15 година од смрти бившег предсједника Српске Милана Јелића.

Пошту Милану Јелићу на градском гробљу у Модричи, осим Јелићеве породице, одали су српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик, предсједник Републике Српске Жељка Цвијановић, министар правде Републике Српске Антон Касиповић, министар енергетике и рударства Српске Петар Ђокић, те министар за европске интеграције и међународну сарадњу Златан Клокић.

Међу њима су били посланици у Народној скупштини Републике Српске Мара Гранула и Ристо Марић, као и посланик у парламенту БиХ Сања Вулић, те руководство општине Модрича, представници организација проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата, спортских и невладиних организација.

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик рекао је данас у Модричи да ће некадашњи предсједник Републике Српске Милан Јелић остати вјечно у живом сјећању, јер је до преране смрти урадио много за друштво.

Додик је поводом обиољежавања 15 година од Јелићеве смрти рекао да је то прилика да се сви присјете Јелићевог лика и дјела, његових брзих, као и промишљених опсервација.

“Никада није мировао, као да је знао да ће га смрт прекинути увијек је јурио, стизао и завршавао посао”, рекао је Додик.

Он је истакао да је Јелић био велики човјек и патриота, спортски и хумани радник, те да је волио Модричу изнад свега, коју није напустио ни када је био на функцијама предсједника и министра.

“Из Модриче је ишао у Бањалуку на посао. То је говорило о томе колико је био повезан са овом општином. Нека му је слава”, рекао је Додик.

Милан Јелић /1956-2007/, предсједник Републике Српске, привредник и политичар, преминуо је 30. септембра 2007. године.

Истог дана Преосвећени владика Фотије је посјетио и црквену општину Модрича те разговарао са свештенством о текућим питањима која се тичу локалне црквене заједнице.

ПАРАСТОС ПРЕДСЕДНИК МИЛАН ЈЕЛИЋ МОДРИЧА МИЛОРАД ДОДИК ЖЕЉКА ЦВИЈАНОВИЋ