Епископ Фотије: ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА - ПОСРЕДНИЦА НАШЕГ СПАСЕЊА

Саборни храм Рођења Пресвете Богородице у Бијељини прославио своју крсну славу

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је данас Свету архијерејску Литургију поводом славе Саборног храма у Бијељини.

Вјерни народ предвођен старјешином Саборне цркве, прото-ставрофором Драганом Пејчићем са великом радошћу је дочекао свог Архијереја.

Поред архијерејског намјесника бијељинског, прото-ставрофора Љубе Богдановића Преосвећеном епископу је саслуживао велики број свештеника и ђакона.

У Епархији зворничко-тузланској имамо доста храмова посвећених Рођењу Пресвете Богородице. И добро је да је тако, јер се на тај начин подсећамо да је Пресвета Богородица посредница нашег спасења и новог живота у Христу, поручио је владика Фотије у својој бесједи.

Благољепијем појања нас је обрадовало надалеко познато Српско црквено пјевачко друштво ''Србадија'' из Бијељине.

Након Литургије и опхода око храма Преосвећени Владика је освештао славске дарове и преломио славски колач са кумом славе г. Миланом Гутићем.

Ове године је почела и изградња духовног центра у порти Саборног храма. Први од планираних објеката је сувенирница а кум и дародавац темеља је био господин Славенко Ристић са својом породицом који је одликован Архијерејском похвалницом.

Поред г. Ристића Архијерејску похвалницу је добила и Божана Цимеша за несебичну љубав и активну учешће у животу Цркве.

У наставку је уприличена трпеза љубави за све присутне, а братство храма је даривало свог Епископа са епископском патерицом као знак захвалности на данашњу посјету и молитве које узноси за све нас.

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА БИЈЕЉИНА ХОР ХОР СРБАДИЈА САБОРНА ЦРКВА СИНИША МИЛИЋ