20 ГОДИНА ОД ОСВЕЋЕЊА ХРАМА У ОСТОЈИЋЕВУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У уторак 2. августа, када се молитвено сјећамо светог пророка Илије, обиљежено је 20 година од освећења храма у Остојићеву код Бијељине.

Градња храма Осотојићеву почела је 1998. године. Након завршене градње 2002. године и унутрашњег уређења храм је освештан 02. августа исте године. Иначе, ово је филијални храм парохије у Батковићу.

Народ Остојићева је сложно и у радости, на челу са својим свештеницима протојерејем-ставрофором Љубомиром Самарџићем и јерејем Велиславом Мишуром, дочекао Првопастира Епархије зворничко-тузланске, Његово Преосвештенство Епископа Фотија а најсвечанија звона означила су почетак Светог Евхаристијског сабрања.

Епископу Фотију су саслуживали свештеници домаћини, а за благољепије  су били задужени браћа Томић, Никола и Ђорђе, који су умножили своје таланте за појање.

У својој богонадахнутој бесједи Преосвећени владика нас је поучио о житију светог пророка Илије и значају његове ревности. Поредећи његово са данашњним временом владика Фотије је нагласио потребу да сви будемо ревносни по угледу на пророка Илију.

Свако од нас да буде пророк Илија у малом. Ревносан за веру, ревносан за своју Цркву, ревносан за своју породицу и за свој народ. Онај ко је градоначелник у граду да ревносно обавља своју службу и да се бори за интересе тога града и тога народа. Онај ко је директор школе да ревносно чува просвету – да пази на српску ћирилицу. Онај ко је Епископ да сабира народ и учи га вери.

Након бесједе извршен је трократни литијски опход око светог храма, а затим освештани славски дарови и сломљен славски колач са овогодишњим кумом, г. Драгославом Петковићем из Остојићева. Кум за следећу годину је Миодраг Костић.

СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ОСТОЈИЋЕВО БАТКОВИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ