Епископ Фотије: ПАКАО ЈЕ НЕМОГУЋНОСТ УЧЕШЋА У СЛАВИ БОЖЈОЈ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
На празник Благовјештења Пресвете Владичице наше Богородице богослужио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко – тузлански г. Фотије у Батковићу у храму посвећеном Светом Сави.

Испред братсва храма Светог Саве, Владику Фотија је дочекао као добри домаћин протојереј-ставрофор Љубомир Самарџић, старјешина храма у Батковићу.

Велика радост заиста за ову парохију је сваки пут када долази Епископ Фотије што се могло и видјети по великом броју вјерника који су дошли на Свету Литургију, а нарочито и велики број дјеце која су се сва причестила.

Епископу Фотију су саслуживали: протојереј – ставрофор Љубо Богдановић, архијерејски намјесник бијељински и парох при храму светог Георгија у Бијељини; протојереј Јован Ивановић, парох при храму светог Прокопија у Дворовима; протојереј Синиша Шаренац, парох при храму светог Пантелејмона у Бијељини (Крушик); јереј Велислав Мишура, парох батковићки и протођакон Лазар Илић, епархијски ђакон.

У препуном храму за благољепије на Литургији били су задужени парохијани из Батковића који иначе поју за пјевницом, уз теолога Николу Томића из Загона.

На Светој Литургији су присуствовали и градоначелник града Бијељине др Љубиша Петровић са својим сарадницима, предсједник скупштине града Бијељине Александар Ђурђевић и прим. др Данијела Ђукин, директор Дома здравља Бијељина.

На крају Литургије Епископ Фотије је поучио вјерни народ о значају данашњег празника и његовој историји и свима се захвалио што редовно долазе у храм, а посебну радост је исказао због великог броја дјеце која су били данас овдје.

По завршетку Свете архијерејске литургије Епископ Фотије је освештао нови парохијски дом у порти храма, а потом је уприличена и трпеза љубави за све присутне.

Захвални свом Епископу на канонској посјети, вјерни народ парохија батковићких на челу са својим свештеницима – ДОЛГОДЕНСТВУЈ ПРЕОСВЕЋЕНИ ВЛАДИКО! НА МНОГАЈА ЉЕТА!

БЛАГОВИЈЕСТИ ВАСКРШЊИ ПОСТ БАТКОВИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ ОСВЕЋЕЊЕ