РУКОПОЛОЖЕЊА У НЕДЕЉУ ПРАВОСЛАВЉА

У недељу Православља, када се наша Света Црква молитвено сјећа тријумфа над иконоборцима и прославља светитеље који се изборише за истину, Његово Преосвештенство Епископ зворничко - тузлански г. Фотије служио је свету архијерејску литургију у Обудовцу.

У овом највећем парохијском храму у региону није било празних мјеста, јер велики број мјештана дође да учествује у молитвеном сабрању којим је началствовао Владика Фотије, а саслуживали су му: протојереј - ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брачански и парох грчички; протојереј - ставрофор Вујадин Станишић, парох доњобрезички; протојереј - ставрофор Жељко Матић, парох брчански; јереј Милан Михајловић, парох при храму  Обудовцу; протођакон Лазар Илић и ђакон Бојан Крстановић.

На почетку Свете Литургије Епископ Фотије рукопроизвео је у чин ипођакона господина Бориса Симикића, а у току Литургије рукоположио га је у чин ђакона. Такође данас, Преосвећени Владика је у свештени чин презвитера рукоположио ђакона Бојана Крстановића.

Ријеке људи су се оформиле када је дошао тренутак да се вјерни причесте Пречистим Тијелом и Крвљу Христовом, што је Преосвећени Владика Фотије нарочито похвалио и рекао са се труде да током читаве године храмови буду пуни и да приступају тајни Евхаристије, а не само прве седмице Великог Поста.

Поучивши вјерни народ о значају данашњег празника, Епископ Фотије је уручио архијерејску грамату госпођи Мари Аврамовић за несебичну помоћ при изградњи палионика свијећа, потом је извршено и освећење истог.

На крају овог литургијског сабрања Епископ Фотије је подијелио нафору вјерницима, а затим је уприличена трпеза љубави за све присутне, гдје је Епископ Фотије добио дарове од новорукоположених трудбеника на њиви Господњој.

Да је данас Недеља Православља у Обудовцу се видјело на дјелу, јер заиста Православље је данас блистало својим пуним сјајем!

Данашњој светој литургији је молитвено присуствовао и начелник општине Шамац г. Ђорђе Милићевић.

Захвални на канонској посјети епископу Фотију свештеници обудовачки са Црквеним одбором и свим вјерницима Обудовца - ДОЛГОДЕНСТВУЈ ПРЕОСВЕЋНИ ВЛАДИКО!

НЕДЕЉА ПРАВОСЛАВЉА ВАСКРШЊИ ПОСТ ОБУДОВАЦ НАЧЕЛНИК ЂОРЂЕ МИЛИЋЕВИЋ РУКОПОЛОЖЕЊЕ