Епископ Фотије: ПОСТИМО РАДИ ХРИСТА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У недељу сиропусну, 6.марта, богослужио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко - тузлански г. Фотије у Дворовима у храму Светог великомученика Прокопија.

Велики број вјерника са својим свештеницима је дочекао Епископа Фотија и храм је заиста био испуњен до последњег мјеста и угријан љубављу парохијана са парохија дворовљанских.

Епископу Фотију су саслуживали протојереј-ставрофор Јово Бановић, парох новодворовљански; протојереј Предраг Гаврић, парох великообарски; протојереј Ненад Ђурић, парох дворовљански и старјешина храма; протојереј-ставрофор Милан Ивановић, свештеник  у пензији и протођакони Немања Спасојевић и Лазар Илић.

За благољепије на Литургији потрудио се и црквени хор ,,Свети Краљ Владислав" из Дворова на челу са младом и талентованом диригентицом Наталијом Ђурић.

Данашњој светој архијерејској Литургији присуствовао је г. Александар Ђурђевић, предсједник Скупштине града Бијељина.

Епископ Фотије је у својој богонадахнутој бесједи говорио о посту, тачније о историјској позадини поста, а затим нам је приближио који су то типици поста те посебно нагласио да је потребно прије свега са својим парохијским свештеником или духовником причати о томе како постити и поступати онда по његовим благословима.

У наставку је Епископ казао да свако треба да пости, колико год је то могуће, макар и један дан седмично, али да континуитет поста мора бити присутан. Данас када имамо шаролики избор посне хране и када нам је то доступно, немамо оправдања да никако не постимо.

Говорећи о стању у друштву Епископ Фотије је рекао да морамо бити свјесни да је Црква та која једина води људе на прави пут, те да не скрећемо са правог пута вођени полутачним или нетачним информацијама које нам се пласирају путем медија.

По завршетку  Свете Литургије и архипастирске поуке, Епископ Фотије је подијелио нафору вјерном народу те је као наставак молитвеног сабрања уприличена трпеза љубави за све присутне.

НЕДЕЉА СИРОПУСНА ВЕЛИКИ ПОСТ ЧАСНИ ПОСТ СВЕТА ЧЕТРДЕСЕТНИЦА ВАСКРШЊИ ПОСТ ДВОРОВИ