ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СРПСКИ НАРОД ЈЕ СЛОБОДАРСКИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
БИЈЕЉИНА, 7. ЈАНУАРА /СРНА/ - Његово Пресвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије поручио је да је српски народ слободарски и да је Божић празник слободе.

"Бог нас је ослободио уза греха, уза смрти и даровао нам живот вјечни доласком на овај свијет, да побиједи смрт, да побиједи ђавола. То је смисао Божића, Васкрса и свих хришћанских празника", рекао је владика Фотије вјерницима у Саборној цркви у Бијељини, након служења божићне литургије.

Владика Фотије се осврнуо на актуелну ситуацију у којој се нашао српски тенисер Новак Ђоковић и рекао да се треба молити Богу да ослободи тог великог јунака.

Према његовим ријечима, Ђоковић је затворен у Аустралији ни крив ни дужан, "а здрав је, прав, спортиста, јунак", који је девет пута побјеђивао на Отвореном првенству Аустралије и требало је да побиједи и 10. пут, читаву Аустралију и сав неслободарски свијет.

"Да ми Срби будемо простор слободе, да људи могу слободно да живе, да ли су вакцинисани или не, то је људска слобода и нећемо је потирати", додао је епископ Фотије.

Владика Фотије је навео да пред законом треба да буду сви исти и да су пред Уставом сви исти - то треба да се чува како би овај простор био простор слободе.

"Вјерујте да ће људи са Запада, Аустралије, Западне Европе долазити овдје да живе. Чуо сам од неких Грка који кажу - ми ћемо доћи у Србију да слободно дишемо, да можемо да живимо. Треба да се боримо да тако и остане, а Црква ће се молити за то", додао је владика Фотије.

Према његовим ријечима, власти треба да буду разумне и да држе слободу тако да "сви можемо братски да живимо, да се молимо Богу и да будемо ближњи једни другима".

Он је рекао вјерницима да су након литургије могли да чују и божићну бесједу Његове светости патријарха српског Порфирија, за коју је рекао да је веома поучна.

"Прожета је богословљем, теологијом, очинском бригом за српски народ, ма гдје он живио, на свим континетима", навео је владика Фотије.

Након божићне литурије, којој је присуствовао и градоначелник Бијељине Љубиша Петровић, вјерници су се причестили, те је сломљена велика божићна чесница.

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ САБОРНА ЦРКВА БИЈЕЉИНА