СЛАВА ХРАМА СВЕТИХ ЈОАКИМА И АНЕ У ПУЧИЛАМА

Свету Архијерејску Литургију поводом славе храма Светих и праведних Јоакима и Ане у Пучилама,  у недељу 26. септембра 2021. Љета Господњег служио је Преосвећени Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије уз саслужење протосинђела Германа (Авакумовића) из Епархије жичке и протојереја Радише Јокића, пароха бијељинског.

Епископ Фотије је у својој бесједи упозорио све присутне на опасност од вукова у јагњећој кожи, разних јогина и гуруа који обмањују вјерни народ и тиме га покушавају удаљити од једине спасоносне Цркве Христове.

Вјерни народ заједно са Епископом Фотијем и свештенством учествовао је у трократном опходу око цркве, након чега је Његово Преосвештенство благословио славско жито и заједно са кумом славе Бранимиром Андрићем сломио славски колач.

За исказан труд током досадашњег служења својој светој цркви Владика Фотије је одликовао надлежног свештеника о. Стефана Ераковића, достојанством протонамјесника.

Након Свете Литургије Епископ Фотије је освештао звона за нови звоник у порти цркве у Пучилама.

СВЕТИ ЈОАКИМ И АНА ХРАМОВНА СЛАВА ОСВЕЋЕЊЕ ПУЧИЛЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ЗЛАТКО МАКСИМОВИЋ