ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТИО МАНАСТИР У ПОПОВОМ ПОЉУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије посјетио је данас Манастир светог архангела Гаврила који се гради у Поповом Пољу код Брчког, и том приликом благословио и освештао четири двоглава орла, која су уз присуство вјерног народа и већег броја дјеце, постављена на међукуполе манастирског храма.

Владика Фотије је том приликом уручио пригодне владичанске грамате заслужним пројектантима храма: Наташи Дамјановић, Биљани Гаврић и Горану Ковачевићу, сви из Брчког.

Исто тако, надлежног свештеника, пароха ражљевачког јереја Кристијана Ђокића, Преосвећени Владика је одликовао достојанством протонамјесника.

Све је било лијепо, честито и достојанствено а манастир полако добија свој лик, и исписује историјске тренутке како самога храма, тако и цијелог Брчко дистрикта.

ПОВЕЗАНА ТЕМАСЛАВА МАНАСТИРА У ПОПОВОМ ПОЉУ

МАНАСТИР ПОПОВО ПОЉЕ