ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: КРСТ ЈЕ СИМБОЛ ВЕЗЕ СА БОГОМ И БЛИЖЊИМА

Његовово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије поручиo je да је крст знак распећа, али и истовремено побједе и васкрсења, симбол живота хришћанског, православног, свештеничког, монашког.

„Крстом је Господ Христос побједио нашег највећег непријатеља-смрт, на Голготи, и трећег дана је васкрсао из мртвих. Крст пропућује тај пут ка васкрсењу“, поручио је Владика Фотије у бесједи.

Владика Фотије је у Храму свете Петке Параскеве у Угљевику, гдје је служио свету архијерејску Литургију на Крстопоклону недјељу истакао  да сви непрестано  носимо  свој  крст, и један човјек и један народ и сви људи.

„Крст је симбол наше везе  са Богом и са ближњима. Ако идемо путем љубави према Богу и ближњима, ми ходимо путем крста Христовог, и надамо се васкрсењу“, рекао  је Владика Фотије.

Он је подсјетио да су Срби који су страдали на путу правде, на путу борбе за слободу, за крст часни да су се придружили Косовским мученицима и крста христовог али и мученицима васкрсења.

Начелник општине Угљевик Василије Перић присуствовао је светој архијерејској Литургији рекао новинарима да ова општина помаже инфраструктуру и живот Српске православне цркве.

„Црква и наша вјера православна одржала је и сачувала  наш народ кроз вијекове“, рекао је Перић.

Он је најавио у наредном периоду још јачу и снажнији сарадњу општине Угљевик са  Српском православном црквом.

На крају Литургије свештенство угљевичко поклонило је крст Епископу Фотију у знак захвалности на данашњу архијерејску посјету.

Послије свете Литургије,Преосвећени владика Фотије посјетио је храм у изградњи у насељу Угљевик-сјевер и освештао крстове.

Текст и фото: Младен Василић координатор за односе с јавношћу општине Угљевик

ВАСКРШЊИ ПОСТ НЕДЕЉА КРСТОПОКЛОНА УГЉЕВИК