ОСВЕЋЕЊЕ КРСТА И СЛАВА КАПЕЛЕ У МАНАСТИРУ ТАВНА

На празник Светог Апостола и Јеванђелисте Марка, служена је Света Архијерејска Литургија у капели Светог Марка, на монашком гробљу у склопу Манастира Тавне.

По благослову Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског господина Фотија, Светом Литургијом је началствовао умировљени епископ Георгије (Ђокић), а саслуживали су му, умировљени свештеници , протојереји-ставрофори Цвико Мојић и Љубомир Ђокић те ђакон Младен Јовић.

Преосвећени владика Фотије и умировљени епископ Константин (Ђокић) су узели молитвено учешће стојећи у лађи цркве.

Након завршене Литургије извршен је трократни опход око цркве, са читањем Јеванђеља и пољским молитвама, а по завршетку опхода освештано је славско жито и колач, те је служашчи епископ преломио колач са кумовима славе Савом и Станом Танасић из Патковаче.

Вративши се у централни дио манастирског комплекса, у двориште испред храма Пресвете Тројице, Епископ Фотије је са браћом архијерејима освјештао и новоизграђени крст у порти.

Обраћајући се сабраћи архијерејима, високопреподобној мати игуманији Марти, сестринству и вјерном народу Владика Фотије је рекао да на нашем путу ка васкрсењу стоји знак крста. Пут ка спасењу је пут крста.

Донатори гранитног постоља за овај крст су породица Симић испред фирме ГРАМЕР из Угљевика.

Велика радост и задовољство свих присутних, јесу била и дјечица која су дошла са својим вјероучитељем ђаконом Младеном из школе у Бањици подно манастира.Ђаци су дочекали свог Епископа а касније отпјевали више пјесмица славећи Бога и чинећи све присутне поносним.

ОСВЕЋЕЊЕ МАНАСТИР ТАВНА СВЕТИ АПОСТОЛ МАРКО ЕПИСКОП ГЕОРГИЈЕ ЕПИСКОП КОНСТАНТИН ИГУМАНИЈА МАРТА