ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ОПСТАЋЕМО АКО БУДЕМО ИСПУЊЕНИ РАДОШЋУ ВАСКРСЕЊА

На Свијетли Уторак, први уторак по Васкрсу, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Епископ Фотије служио је Свету архијерејску литургију у Катедралном храму старог сједишта наше Епархије у Тузли.

Већ традиционално, Епископ Фотије, долази и богослужи по Васкрсу управо у овом светом храму. Како и сам каже, није дошао само ради реда, него баш напротив, неколико пута у току године долази овдје да буде уз свој народ и уз своје свештенство које живи и ради и у Федерацији БиХ не дозвољавајући да се нестане православља у овим крајевима.

Благодарећи Богу на вјерном народу који се окупио у храму, Преосвећни владика је у својој богонадахнутој бесједи рекао да сви ми морамо бити молитвени и духовни оптимисти, те да управо говорећи о Тузли, граду који је некада бројао десетине хиљада Срба, не размишљамо на начин да гдје је мало нашег народа биће их још мање, него гдје је мало да ће нас бити још више и да ће се народ који је морао да напусти своја огњишта некада вратити тамо гдје је вјековима живео.

Братство храма, на челу са свештеником Милошем Тришићем је похвалио за досадашњи труд и рад око велике обнове овога храма. Такође, благословио им је да, заједно са својим Епископом као добрим духовним родитељем, крену у историјски и веома значајан подухват фрескописања Саборног храма у Тузли у жељи да се он љепотом угледа на храм Светог Саве на Врачару.

Током данашњег евхаристијског сабрања Епископу су саслуживали архимандрит Гаврило Стевановић, игуман манастира Озрен; протојереј-ставрофор Стево Јовић, парох лопарски и намјесник тузлански; протојереј Драган Негић, парох челопечки; протојереј Милош Зекановић, парох зворнички; протојереј Милош Тришић, старјешина храма у Тузли; протонамјесник Спасоја Радовановић, парох други тузлански и пожарнички; јереј Иван Савиновић, бригадни свештеник у касарни у Дубравама; ђакон Никола Чекетић, парохијски ђакон у Лопарама и ђакон Немања Спасојевић.

Окрепљујући и бодрећи свој народ у Тузли, Епископ Фотије им је пожелио да догодине их буде још више и да се не предају у својој тихој и чврстој борби очувања православља на овим просторима.

ВАСКРС СВИЈЕТЛА СЕДМИЦА ВАСКРСНИ УТОРАК ТУЗЛА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ГОРАН ВУКЧЕВИЋ