ОСВЕЋЕЊЕ ЖИВОПИСА У ТРИЈЕШНИЦИ

У недељу сиропусну 14. марта 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије био је у канонској посјети парохији даздаревачко-тријешничкој.

Преосвећени Епископ служио је Свету Литургију у храму Свете Марије Магдалине у Тријешници уз саслужење протојереја-ставрофора Љубомира Самарџића, пароха батковићког и јереја Небојше Товирца, пароха даздаревачко-тријешничког, протођакона Славољуба Милошевића и великог броја вијерног народа.

Послије заамвоне молитве Преосвећени Епископ освјештао је нови живопис храма.

На крају Свете Литургије Преосвећени се обратио сабрању надахнутом бесједом на тему предстојећег Великог поста и праштања током које је надлежног свештеника, пречасног презвитера Небојшу Товирца одликовао достојанством протонамјесника.

Драга браћо и сестре, ево нас пред Великим и Часним постом. Свети оци кад су тумачили овај пост говорили су да је то као ход старозаветног народа – Израиља кроз пустињу кад су ишли 40 година из египатског ропства у Земљу обећану. У духовном смислу то символише стање поробљености човека грехом и смрћу.

Тако и ми. Читаве године се оптерећујемо земљаским потребама. Сада је дошао период да се тога ослободимо. Како? Постом и молитвом. Доласком на богослужења. То је наш духовни ''излазак из Египта''.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ОСВЕЋЕЊЕ ЖИВОПИС ТРИЈЕШНИЦА СИРОПУСНА НЕДЈЕЉА