ОСВЕЋЕЊЕ ОБНОВЉЕНОГ ХРАМА У ПОДНОВЉУ

У 21. Недељу по Духовима, 1. Новембра 2020.године, када се молитвено прослављају Свети Пророк Јоил, Преподобни Прохор Пчињски и Преподобни Јован Рилски, Епископ зворничко-тузлански господин Фотије богослужио је у обновљеном храму Преображења Господњег у Подновљу.

Домаћин, јереј Велибор Млађеновић дочекао је Епископа са мноштвом вјерника који су поносно дошли у свој свети храм који је поново засијао пуним сјајем.

''Свето православље, браћо и сестре сви имамо у недрима својим и то треба да чувамо, али не да буде богатство само нашег народа, него једнога тренутка да постане богатство читавога света. Јер свети оци и духовници са Свете Горе говоре да је ово време, време православља. Нама, земаљски гледано, ми ћемо рећи: Па како време православља? Ми Срби смо распети, и сви други православни народи су распети. У прогонима и ратовима. А посебно смо ми били и јесмо. Али Бог зна како ће учинити и како то чини. Једноставно, православље у себи чува благодат Духа Светог. Истиниту цркву Божију. Ту су светитељи. Ту су чуда Божија. Надамо се да ће после неких историјских догађаја и ових пандемија и свега што сада трпимо као крст, да ће доћи заиста један тренутак када ће људи у православљу тражити утеху и наду'' – рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Након непуне године дана завршен је фрескопис у цркви и Епископ је освештао фрескопис и иконостас, те извршио освећење обновљеног храма, а због труда и очигледног рада наградио домаћина јереја Велибора, са достојанством протонамјесника.

Кум обновљеног храма био је народни посланик Небојша Марић коме је уручен орден Краља Драгутина – Преподобног Теоктиста.

За све оне који су својим доприносима потпомогли радове су додијељење архијерејске грамате.

Пјевница је била повјерена Србским Православним појцима.

Изабрани су нови кумови фрескописа, иконостаса и обновљеног храма и уприличена је трпеза љубави за све присутне.

ОСВЕЋЕЊЕ ПОДНОВЉЕ НАЧЕЛНИК БОРИС ЈЕРИНИЋ ОРДЕН НЕБОЈША МАРИЋ ЧИН ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ