ПРАЗНИЧНО ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ У МАНАСТИРУ СВЕТЕ ПЕТКЕ

У навечерје празника Свете преподобне Петке Параскеве у манастиру посвећеном овој светитељки на Пет језера у Бијељини, служено је празнично вечерње богослужење са петохљебницом.

Вечерњим богослужењем началствовао је Првопастир Епархије зворничко тузланске Господин Фотије уз саслужење умировљених свештеника, протојерејâ-ставрофорâ Стеве Милошевића, Сретена Митровића, Ристе Мирковића, протојереја-ставрофора Митра Тешића, пароха Саборног храма у Бијељини као и протођакона Богдана Стјепановића.

Богослужењу је присуствовало и сестринство манастира предвођено својом високопреподобном игуманијом Стефанидом.

За пјевницом су појали оци из бијељинског намјесништва, предвођени протојерејем-ставрофором Жиком Мићановићем из Храма светог Георгија.

Напајајући све присутне јеванђелским ријечима, Преосвећени Владика Фотије је истакао значај Свете Петке и њеног подвига како за српски народ тако и за цијелу Цркву Христову, јер света Параскева сачувавши душу своју од гријеха и оскврњења, заиста начини себе црквом Бога Живога.

''Дозволите ми да вас поздравим уочи великога празника, Свете Петке, који прослављају сви православни Срби и наше мајке Српкиње, сестре монахиње и свака балгочестива душа у нашем народу. Ни једноставнијега житија ни већега подвига, браћо и сестре, '' рекао је Епископ фотије у својој бесједи.

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР СВЕТЕ ПЕТКЕ БИЈЕЉИНА