ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО У ОСТРУЖЊИ ДОЊОЈ

У суботу 24. октобра када наша света Црква прославља Светог апостола Филипа, Преподобног Теофана Начертаног и Светог Нектарија патријарха цариградског, Његово Преосвештенство Епископ  зворничко-тузлански г. Господин Фотије служио је свету  архијерејску Литургију у Храму Усјековања главе светог Јована Крститеља у Доњој Остружњи.

Преосвећеном епископу саслуживали су: Архијерејски намјесник добојски; протојереј-ставрофор Мирко Николић, протојереј-ставрофор Боривоје Шањић;умирововљени парох теслићки, протонамјесник Раде Танацковић; надлежни парох и протођакон Славољуб Милошевић.

''Последње две недеље долазим у добојски крај, тако је по распореду дошло. Да вам не досадимо долазећи, али радујемо се када долазимо овде да смо са нашим народом овде и да смо са својим светињама.

Долазећи овде, у Остружњу Доњу, видели смо успут, у сваком месту има споменик људима пострадалим у о последњем Одбрамбено-отаџбинском рату. Свако село и свако место је дало жртву за Републику Српску. За своју Цркву, за своје православље, за своје српство и то је благословено. И зато ће Република Српска опстати. Не због политике или овога и онога, него због жртве коју су људи поднели за њу, јер тако она постала светиња'' поручио је Епископ Фотије у својој бесједи.

Након литургијског благодарења Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије освјештао је светосавски дом који се налази у порти храма Усјековања главе Светог Јована Крститеља у Доњој Остружњи.

Том приликом Преосвећени владика је одликовао општину Станари орденом краља Драгутина – преподобног Теоктиста. Орден је примио начелник општине Станари, господин Душан Панић.

Такође, уручене су архијерејске захвалнице свим оним људима који несебичношћу помажу Цркву Божију.

Протонамјесник Раде Танацковић

УСЕКОВАЊЕ ГЛАВЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ ОРДЕН ОСВЕЋЕЊЕ ОСТРУЖЊА ДОЊА НАЧЕЛНИК СТАНАРИ ДУШАН ПАНИЋ