ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО У ГАРЕВЦУ

Његово Преосвештенство Господин Фотије, 1. августа 2020. године, када наша Црква прославља успомену на преподобну Макрину, Светог Стефана Деспота српског и преподобну Евгенију (царицу Милицу), служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу- Ново насеље код Модриче.

Преосвећеном Владици Фотију саслуживали су: протојереј-ставрофор Јово Лакић,
Архијерејски намјесник градачачко-модрички и свештеник шамачки, протонамјесници Никола и Недељко Горановић, свештеници гаревачки, јереј Николај Тодоровић, свештеник крушковопољски, протођакон Саша Милошевић, епархијски ђакон и ђакон при храму Светог пророка Илије у Теслићу Радомир Петковић из Церовице.

Преосвећени владика је ђакона Радомира рукоположио у чин свештеника, који ће после праксе бити распоређен на једну од парохија у Епархији зворничко-тузланској.

После заамвоне молитве владика Фотије је одликовао чином протојереја браћу близанце свештенике Недељка и Николу Горановић због њиховог рада на парохијама гаревачким, којима је данас и 10 година од постављења на парохије гаревачке.

На крају Свете Литургије владика Фотије честитао је данашњи празник свима присутни, младом оцу Радомиру на свештеничком чину који је добио, а свештеницима гаревачким на одликовању које су добили.

Након бесједе Епископ Фотије са свештенством осветио је светосавски дом, у коме је после и припремљена трпеза љубави.

Протојереј Никола Горановић

РУКОПОЛОЖЕЊЕ ЧИН ГАРЕВАЦ