УГЉЕВИК: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО У ХРАМУ У ИЗГРАДЊИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г.Фотије служио је Свету архијерејску Литургију у угљевичком храму у изградњи, посвећеном Светим мученицима Козми и Дамјану, чудотворцима и исцјелитељима.

"Свети Козма и Дамјан су били љекари, а Бог им је дао дар чудотвораца, па су исцјељивали људе који су били у мукама и болести", рекао је Владика у бесједи и додао да се у Бога треба уздати и у вријеме пошасти вируса корона.

У овом храму ће до 27. јула бити изложена честица Часног Крста на којем је Исус Христос разапет и честица моштију Свете Ане, мајке Пресвете Богородице, које су донесене из Манастира Поганово у Србији.

Протојереј-ставрофор Душко Танацковић, старјешина угљевичког храма, позвао је вјернике и људе добре воље, посебно болесне, да дођу на поклоњење и цјеливање моштију за њихово здравље.

"Над овим моштима су се огромна чуда дешавала и дешаваће се", поручио је Танацковић.

Храмовној слави је, осим великог броја вјерника, присуствовао и начелник општине Угљевик Василије Перић, који је честитао славу парохијанима и свима који прослављају Свете Козму и Дамјана.

"У протеклом периоду општина Угљевик помагала је изградњу храма, а чиниће то и даље, све док не буде у потпуности саграђен, као мјесто наше духовности и љубави према вјери православној и Српској православној цркви која је српски народ вијековима сачувала", рекао је Перић новинарима.

Текст: Младен Василић
Фото:  Младен Василић / Љубиша Игњатовић

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА СВЕТИ КОЗМА ДАМЈАН БЕСРЕБРЕНИЦИ УГЉЕВИК ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ