ХРАМОВНА СЛАВА У МОДРАНУ

На празник Светих апостола Петра и Павла Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије предводио је евхаристијско сабрање у Модрану поводом храмовне славе.

Преосвећеном Епископу  саслуживали су протојереј-ставрофор Драган Пејчић; парох бијељински и протојереј-ставрофор Сретен Митровић; свештеник у пензији, те протођакон Богдан Стјепановић и ђакон Миленко Крајишник.

У испуњеном храму благочестивих парохијана осjетила се сила благодати Божије која је вjерне парохијане испунила смирењем и подстакла у њима жељу да сваким дjелом свога бића учествују у Светој Литургији.

''Радујем се што сте дошли у великом броју, а посебно ме радује велики број дечице која треба да буду будућност нашега народа. Да чувају светосавље и православље, нашу етику и културу, наше предање у сваком облику. Добро је да учите своју децу да долазе на православну веронауку као и да буду добра деца. Деца на коју могу да рачунају њихови родитељи, али исто тако и држава и наша Црква. Зато је велика одговорност у васпитању деце, а данас поготово кад их много тога вуче на широки пут који није благословен, рекао је, између осталог, Епископ Фотије у својој бесједи окупљеним вјерницима.

Након Свете Литургије обављен је трократни опход око светог храма, одслужен парастос пострадалим  борцима, те  благословљено славско кољиво и преломљен славски колач са кумом овогодишње славе господином Стевом Митровићем из Модрана.

По завршетку богослужења благовjерни народ je са својим Епископом и свештенством прешао у црквену салу на послужење и трпезу љубави у току које је Преосвећеном Епископу Фотију уручен пригодан поклон а поводом прве канонске посјете.

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ МОДРАН ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА