ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У ЧЕТВРТУ НЕДЈЕЉУ ПО ДУХОВИМА БОГОСЛУЖИО У РОЋЕВИЋУ

Фото: Љубиша Игњатовић
У храму Светог великомученика Прокопија у Роћевићу, данас  у 4. недељу по Духовима Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г.Г Фотије уз саслужење свештеника: архијереског намјесника зворничког; протојереја-ставрофора Видоја Лукић,протојереја-ставрофора Теодора Станишића; надлежног свештеника и протођакона Саше Милошевића.

''Данас смо у храму светог великомученика Прокопија, чудотворца и заштитника рода хришћанског који је у рангу светих великомученика Георгија и Димитрија као и осталих великомученика наше Цркве и свих оних којима је украшена наша Црква, који су насликани по нашим храмовима на фрескама и иконама. То су све људи који су успели да победе старога човека у себи – човека греха – и да из њих просија Христос. Да се обуку у Христа и да буду обожена бића. И они су били људи као и ми, али су трудом, молитвом, постом, клечањем и другим подвизима успели да обоже своје биће и да задобију Царство бесконачно овде у историји. Из тог разлога се сликају са ореолом око главе који је божанска светлост која из њих просијава показујући да су достигли меру обожења личности. То је оно што је циљ нашега живота у Цркви. То је циљ свих нас, од мале деце до одраслих људи, рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Протојереј-ставрофор, Теодор Станишић / јереј Дражен Ракић, Инфослужба ЕЗТ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ЧЕТВРТА НЕДЕЉА ПО ДУХОВИМА РОЋЕВИЋ