Архијерејска литургија у Вршанима

Дана 11. фебруара, у Недјељу месопусну, када наша света православна црква прославља Пренос моштију светог Игњатија Богоносца из Рима, гдје мученички пострада, у Антиохију, гдје је раније био архијереј, свете мученике Романа, Јакова, Филотеја, Иперихија, Авива, Јулијана и Паригорија, као и преподобног Лаврентија Печерског, Његово Преосвештенство г. Фотије посјетио је Цркву Божију у Вршанима, гдје је храму Светога Саве служио свету архијерејску Литургију.

У молитвеном сабрању Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, архијерејски намјесник бијељински, протојереј-ставрофор Љубомир Ђокић, свештеник у пензији, протојереј Јован Максимовић, парох прве парохије козлучке, јереј Александар Јефтић, парох брезовопољски, и протођакон Богдан Стјепановић. Светој архијерејској Литургији присуствовао је велики број вјерника парохије храма Светог Саве у Вршанима.

У надахнутој бесједи, Епископ зворничко-тузлански господин Фотије благословио је данашње сабрање:

'' У прве двије недјеље пред Часни пост Црква нас призива на смирење Митара (цариника) и покајање Блуднога сина, а данас слушамо о Страшном суду Божијем. Христове ријечи 'кад учинисте једноме од ове моје најмање браће, мени учинисте' упућују нас на поуку да ће на Суду Божијем пресудан бити наш однос према ближњима. Како се односимо према ближњима, тако се односимо и према Богу...Како се припремамо за празник Васкрс, који је пред нама, тако се припремамо за вјечност''.

Домаћини су се лијепо потрудили и организовали поводом велике духовне радости, прве посјете Епископа Фотија Светог Саве у Вршанима, те су позвали на трпезу љубави у Светосавски дом мноштво вјерног народа који су присуствовали литургији.

Светој архијерејској Литургији, поред мјештана, присуствовао је градоначелник Бијељини г. Мићо Мићић.

НЕДЕЉА МЕСОПУСНА ВРШАНИ ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ