ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ИЗ СВЕТОГ ПУТИРА МОЖЕ ДОЋИ САМО БЛАГОСЛОВ ИСЦЕЉЕЊА

Данас је, на празник светих апостола Вартоломеја  и Варнаве, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије богослужио у храму Васкрсења Господњег у Станарима.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереј- ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски; протојереј –ставрофор Драган Пејчић,старјешина саборног храма у Бијељини; протојереј-ставрофор Боривоје Шањић, умировљени парох теслићки; јеромонах Максим Илић, (Епархија источноамеричка); јереји Раде Танацковић, Миливоје Тешановић и Бранислав Пејчић, те протођакон Богдан Стјепановић.

''Не плашите се неких зараза или болести од Светог Причешћа. Из Светог Путира може доћи само благослов исцељења. Имајте то у својим срцима и умовима и не плашите се Причешћа. Ми треба да се плашимо ствари које су од овога света: греха, несавршенства – свега онога што нас чини слабим људима. Треба да се плашимо ђавола и свих дела његових, нагласио је Епископ Фотије у својој бесједи.

У току свете Литургије Преосвећени Владика одликовао је јереја Рада Танацковића достојанством протонамјесника, а пререзан је и славски колач са кумом данашњег славља јерејем Гораном Пањковим, парохом модричким.

Након Литургијског сабрања Преосвећени Владика освештао је новосаграђени објекат за прислуживање свијећа, црквене канцеларије и салу.

Јереј Раде Танацковић / Инфо служба ЕЗТ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА СТАНАРИ СВЕТИ АПОСТОЛИ ВАРТОЛОМЕЈ И ВАРНАВА КОРОНА ВИРУС КОВИД19 СВЕТО ПРИЧЕШЋЕ ЕВХАРИСТИЈА