ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ДУХОВСКИ ПОНЕДЈЕЉАК У КАКМУЖУ

У други дан празника Педесетнице – Духовски понедјељак, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије учинио је канонску посјету парохији Какмушкој на Озрену.

Епископу Фотију су у Тајни Евхаристије саслуживали архимандрит Гаврило (Стевановић), игуман манастира Озрен, протојереј-ставрофор Стево Јовић, архијерејски намјесник тузлански и протојереј- ставрофор Душко Видовић, надлежни свештеник парохије Какмушке.

Молимо се да нас Господ непрестано има у својим мислима и да нас се сећа по добрим делима које чинимо и добром животу који живимо. Да будемо благословен народ. Побожан, честит и домаћински какви смо били кроз векове.

Чули смо у данашњем Јеванђељу причу о човеку који је имао 100 оваца и једну му се изгубила. Он тада оставља оних 99 и одлази да тражи ону једну. Из ове приче закључујемо да Бог жели да се сви људи спасу, као и овај пастир који је желео да спасе и ону једну изгубљену овцу.

Велика је пометња последњих месеци била у народу због пандемије вируса корона, али Црква Божија се није дала збунити и свете Литургије су све време служене и сви смо се молили да Бог прекрати ту муку која је наишла свима нама, рекао је Епископ Фотије у својој бесједи вјерном народу.

После трократног опхода око храма освештани су славски колач и жито, а прочитана је и молитва за усјеве и љетину.

Кумови данашње славе храма били су породица Видовић – Немања, Радинка и Давид, који су припремили трпезу љубави и послужење за народ.

За наредну годину, за домаћина славе, јавио се Драгић Ђурановић, домаћин из Какмужа.

Протојереј-ставрофор Душко Видовић / Инфо служба ЕЗТ

ДУХОВСКИ ПОНЕДЈЕЉАК СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА КАКМУЖ