ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋИЋ КУМ СЛАВЕ МАНАСТИРА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ

Градоначелник Бијељине Мићо Мићић био је јуче кум славе манастира Светог Василија Острошког у овом граду, који је прослављен Светом архијерејском Литургијом.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије захвалио је градоначелнику за кумство и нагласио да је тако дао примјер другима да буду кумови манастира у мјестима у којима живе, саопштено је из Градске управе Бијељина.

“Наша Црква никада не прави политичке поделе у народу и позива представнике свих политичких партија да буду заједно са Црквом јер су нас том путу учили Свети Сава и Василије Острошки, као и други наши свеци”, поручио је Епископ Фотије.

Епископ Фотије је указао да се човјечанство тренутно суочава са епидемијом, током које треба да буде благодарно Богу, али и медицинским стручњацима.

“Ово није први пут да се људи суочавају са болестима и епидемијама, јер су неки од примера кроз историју шпански грип и куга, од којих су страдали милиони људи. Уз помоћ Бога и лекара, код нас није много људи оболело од новог вируса, нити се много њих упокојило. Против садашње пандемије борили смо се знањем, умећем и молитвом, са вером у Бога да ће све то, заувек, остати иза нас”, нагласио је Епископ Фотије.

Он је истакао да се нада да ће нови вирус бити што прије побијеђен и да ће вјерници имати више слободе да изразе своју вјеру и славе крсне славе, јер су то обичаји које Срби његују вијековима.

Извор: НТВ Арена

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ