Архијерејска литургија у Козлуку

Дана 28. јануара, у Недјељу митара и фарисеја, Његово Преосвештенство г. Фотије посјетио је Цркву Божију у Козлуку, гдје је у Старом храму светих спостола Петра и Павла, служио Свету архијерејску литургију.

Епископу су саслуживали: архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Видоје Лукић, парох вршански, протојереј Лука Петровић, парох прве парохије козлучке, протојереј Јован Максимовић, парох ораовачки, протонамјесник Душко Ђурић и протођакон Богдан Стјепановић.

Народ Божији је са радошћу дочекао свог Архипастира. Ово је Епископу Фотију прва канонска посјета Цркве козлучке. Топлину старог храма светих апостола Петра и Павла пратила је и топлина литургијског амбијента.

Епископ је у бесједи протумачио духовни смисао јеванђелског читања о царинику и фарисеју. Поучио је народ и охрабрио свијетлим примјером житија Светога Саве.

Након бесједе Епископу је у знак захвалности и за успомену на прву посјету уручена икона Светог старца Порфирија. Тиме подстакнут, владика Фотије је изнио лично свједочанство светости преподобног старца, наводећи мноштво чудесних пројава Божијих дарова.

По завршетку службе Божије, у скромној црквеној сали, Епископ Фотије је наставио духовно поучавање народа уз кафу и послужење.

Управа Храма светих апостола Петра и Павла у Козлуку

НЕДЕЉА МИТАРА И ФАРИСЕЈА КОЗЛУК