ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ТЕЖИМО ЈЕДИНСТВУ СА СРБИМА У СРБИЈИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је на празник Сретеења Господњег свету архијерејску Литургију у Мачковцу код Лопара.

Епископ је честитавши данас вјерницима и држави Србији празник Сретење и истакао тежњу за српским јединством.

"Ми у Републици Српској тежимо јединству са Србима у Србији и да, ако Бог да, живимо једног дана у истој држави", рекао је Епископ Фотије и додао да се и у Српској светкује духовни празник Сретење.

Он је навео да би Срби тада као народ лакше носили свој крст, бреме и терет.

"Тада ће нас бити више и нећемо се ни по ком основу дијелити", рекао је Владика Фотије бесједећи у Храму Рођења Пресвете Богородице у Мачковцу код Лопара.

Епископ Фотије позвао је вјернике да се моле за српски народ у Црној Гори који се бори да заштити своје светиње.

У храму је данас служен и парастос за 242 погинула борца мајевичког краја, а Светој архијерејској Литургији присуствовао је и начелник општине Лопаре Радо Савић.

"Сретење је празник свих православних Срба и државе Србије и драго ми је да смо га прославили на овакав достојанствен начин, литургијски са бројним грађанима општине Лопаре", рекао је Савић.

Текст: Младен Василић за РТРС

СРЕТЕЊЕ ГОСПОДЊЕ ЛОПАРЕ МАЧКОВАЦ НАЧЕЛНИК РАДО САВИЋ