МОЛИТВЕНИ ИСПРАЋАЈ СЛУШКИЊЕ БОЖЈЕ СТАЈЕ СЛАДОЈЕВИЋ

Патријарх Порфирије: Гледано обичним људским очима – када стојимо сви заједно молећи се пред одром Стајиним – могу рећи да је она могла бити спремна било када, јер је била супруга, била је мајка, била је бака, била је комшиница. Све што је била, свугде и на сваком месту, била је искључиво и само љубав.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У КАРАКАЈУ

У недељу 25. по Духовима, богослужио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко - тузлански господин Фотије у храму Христовог Васкрсења у Каракају.

БРЧКО: ПОЛА ВИЈЕКА ОД ОСВЕЋЕЊА ХРАМА У СРПСКОЈ ВАРОШИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је данас на Аранђеловдан Свету архијерејску литургију у Храма Успења Пресвете Богородице у Српској Вароши у Брчком што је централни дио обиљежавања јубилеја - пола вијека од освећења ове цркве. Поводом овог јубилеја синоћ је одржана свечана академија у Културно-административном центру "Патријарх српски Павле" која је, како је рекао, старјешина Храма Жељко Матић, посвећена свим људима који су ову цркву подигли из пепела, те истакао да је у Брчком црквена историја дуга. На Свечаној академији наступили су женски и мушки византијски хорови "Света Анастасија Српска" и "Свети Роман Мелод" који су недавно основани при Храму Успења Пресвете Богородице, те глумац Народног позоришта Републике Српске Александар Стојковић.

ШАМАЦ: СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН МИТРОВДАН

Шамац данас прославља Митровдан, славу општине, Борачке организације и храма Светог великомученика Димитрија.

Страна 14 од 37