Бијељина: Навечерје празника Свете Петке

У навечерје празника Свете преподобне Петке у манастиру Пет језера у Бијељини, поводом славе храма у манастиру,  служено је празнично вечерње богослужење са петохљебницом.

Вечерњим богослужењем началствовао је Првопастир Епархије зворничко тузланске Господин Фотије уз саслуживање свештеника Миодрага Гаврића, Ристе Мирковића, Сретена Митровића и протођакона Славољуба Милошевића. Богослужењу је присуствовао и умировљени Епископ зворничко тузлански господин Василије, као и сестринство манастира Тавне и Драгаљевца. За пјевницом су појали оци из бијељинског намјесништва.

Напајајући све присутне јеванђелским ријечима, Преосвећени Владика Фотије је истакао значај Свете Петке и њеног подвига како за српски народ тако и за цијелу Цркву Христову, јер света Параскева сачувавши душу своју од гријеха и оскврњења, заиста начини себе црквом Бога Живога.

''Молимо се да и ми, данашњи Срби православци, будемо достојни њене помоћи. Да је призивамо у молитвама кад нам је тешко и благодаримо кад јој кад нам је добро. Да се сећамо њеног подвига кад нам је тешко да стојимо на богослужењу.''

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР СВЕТЕ ПЕТКЕ БИЈЕЉИНА