Архијерејска литургија и слава храма у Бродцу

У уторак, 21. новембра 2017. године, на празник Светог Архистратига Михаила и осталих Сила небесних безтелесних, свечано је обиљежена слава храма посвећеног данашњем празнику у селу Бродац.

У присуству великог броја вјерника, свету aрхијерејску литургију је служио Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије. Његовом Преосвештенству саслуживали су : протојереј-ставрофор Милан Топаловић, протојереј-ставрофор Драган Драгић, протојереј-ставрофор Милан Танацковић и протојереј-ставрофор Србислав Топаловић, уз протођакона Сашу Милошевића.

Владика је у пригодној бесједи честитао славу свештенику храма и свим парохијанима који су се на овај дан сабрали на овоме светом мјесту. По примеру Светог архангела Михаила и ми би требало да будемо силни и кријепки у вјери. Да без страха исповједамо име Божије. Да живимо благочестивим животом, као добри људи, добри хришћани, добри оци у породици, узорити у свему. Тако постајемо слични анђеоским силама – истакао је у својој бесједи Преосвећени владика Фотије.

На светој литургији је преломљен славски колач са кумом славе г. Симом Лакетићем.

Након литургије, званице и вјерници су угошћени за славском трпезом.

СВЕТИ АРХАНГЕЛ МИХАИЛО ХРАМОВНА СЛАВА БРОДАЦ