Света архијерејска Литургија и рукоположење у Доњим Церанима

Фото: Никола Кулага

Дана 12. октобра, када наша Света Црква прославља преподобног Киријака Отшелника (Михољдан), Његово Преосвештенствон Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је Свету архијерејску Литургију, поводом Крсне славе истоименог храма у Доњим Церанима.

Преосвећеном Владики саслуживали су: протојереј-ставрофор Михајло Маријанац (умировљени свештеник из Дарде; Епархија осјечко-пољска и барањска), протојереј-ставрофор Миле Јокић (парох у Новој Пазови), протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић (архијерејски намјесник дервентски), протојереј-ставрофор Драган Каиновић (умировљени свештеник из Дервенте), протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Николај Тодоровић.

Својим трудом и умилним гласом ово литургијиско сабрање увеличали су и студенти Православног богословског факултета у Београду: г. Филип Миливојевић, г. Светозар Стојановић и г. Милан Мирковић.

У току Литургије Преосвећени Владика рукоположио је часног ђакона Николаја Тодоровића у чин презвитера, те му зажелио благословен будући пастирски рад на њиви Господњој и многоструке плодове свога труда.

У својој беседи Епископ Фотије је указао на значај и живот преподобног Киријака Отшелника, као узора за живот свих хришћана. Значај хришћанског живота се налази у светотајинском животу хришћана, истакао је Епископ Фотије. Такође је указао на значај свештеничке службе у народу и на њиви Господњој.

Немања Марковић,
Студент Православног богословског факултета у Београду