Освећење храма у селу Крушевци

У суботу, 29. септембра 2018. године,  у присуству великог броја вјерника, у селу Крушевци, парохија кнежинска, у општини Соколац, освештан је новоподигнути храм у част Светог Николаја Мирликијског Чудотворца.

По благослову Његовог Преосвештенства, Епископа зворничко-тузланског господина Фотија, свечани чин освећења извршили су протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, као и протојереј-ставрофор Душан Спасојевић, архијерејски намјесник сребреничко-подрињски. Такође, у самом чину освећења, учешће је узео и свештеник Милидраг Стокановић из Епархије горњокарловачке, а својим присуством овај догађај увеличао је и пензионисани парох соколачки, протојереј-ставрофор Милорад Љубинац.

Ктитор и кум овог храма био је господин др Милан Радовић, који је овом приликом за посебне заслуге одликован и орденом светог краља Драгутина.

У наставку свечаности, како и приличи, за све званице и присутне уприличена је свечана трпеза као и народно весеље које је потрајало до касних послијеподневних часова.

ОСВЕЋЕЊЕ КРУШЕВЦИ КНЕЖИНА ОРДЕН