Вјерници из Теслића посјетили Жичу и Студеницу

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Г. Фотија вјерници парохија теслићких су 31.августа и 01.септембра т.г. путовали на дводневно поклоничко путовање светињама Србије.

Посјета Опленцу и старој Карађорђевој цркви у Тополи те обилазак музејске поставке омогућили су теслићким вјерницима да се боље упознају са историјом вожда Карађорђа Петровића и његових наследника, као и њиховим настојањем да градњом светиња оставе траг своје владавине Србијом у тешким временима кроз која је тада, као и сада, пролазио Српски народ.

Посјета манастиру Жичи, поклоњење моштима Светог краља Драгутина и присуство на светој Литургији у манастиру Градац, боравак на Голији, посјета Студеници и необично гостољубив дочек од стране свештенства у Ариљској светињи Светог Ахилија, дали су поклоницима  јасну слику колику светињу и наслеђе од наших светих владара и предака чува мајка Србија у својим њедрима.

Поучени, вратили смо се својим домовима са жељом да и другима посвједочимо историјску и духовну величину коју баштине поменуте светиње.

протојереј-ставрофор Миладин М. Вуковић