Kрснa славa Градa Бијељинe у заједништву и слози(АЖУРИРАНО 10.08.2018. 12.45ч) :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

Kрснa славa Градa Бијељинe у заједништву и слози
(АЖУРИРАНО 10.08.2018. 12.45ч)

Kрснa славa Градa Бијељинe у заједништву и слози<br />(АЖУРИРАНО 10.08.2018. 12.45ч)
Бијељина данас слави крсну славу града Светог великомученика Пантелејмона.

Обиљежавање крсне славе града почело је Светом Архијерејском Литургијом у Цркви Светог Ђорђа, коју је служио Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

Литургији, осим Предсједника Републике Српска г. Милорада Додика, присуствовали су и делегације 25 братских и пријатељских градова, градоначелник Бијељине г. Мићо Мићић са сарадницима, представници политичких странака из Бијељине и Републике Српске, дипломатског кора, као и бројни вјерници.

Након Литургије, свечана Литија је од Цркве прошла улицама града до зграде Градске управе, гдје је обављено традиционално ломљење славског колача са  кумом овогодишње славе градоначелником Лесковца г. Гораном Цветановићем.

Молимо се да Бијељина буде град свакога добра и град у коме се велича име Божије и прослављају угодници Божији, као Свети Пантелејмон кога данас призивамо  као заштитника града Бијељине. Тежимо добру као Свети Немањићи, који су били владари државе а постајали су и светитељи – рекао је Епископ Фотије у своме обраћању на платоу испред Градске управе.