Огњена Марија: Храмовна слава у Цапардама

На дан када наша Црква прославља Свету великомученицу Марину прослављена је храмовна слава у Цапардама.

Евхатристијским сабрањем началствовао је архимандрит Николај (Јовић), игуман манастира Папраћа уз саслужење протојереја-ставрофора Драгана Томића пароха шековачког, Славенка Томића пароха зворничког и јереја Ивана Савиновића бригадног свештеника при Оружаним снагама БиХ.

Прикладном бесједом вјерном народу обратио се о.Иван, поучивши благочестиви народ о подвигу и вјери Свете Марине и потреби свакога човјека који жели ићи Христовим путем да има на уму како њен,тако и подвиге других угодника Божијих.

По завршетки Свете Литургије извршен је трократни опход око храма, а затим је, са кумом храмовне славе Недељком Милутиновићем, чин резања славског колача извршио прото Славенко уз саслужење више свештеника.

Празнична радост прославе Свете Марине настављена је уз заједничку трпезу љубави и народно весеље вјерног народа и свештенства, коју је припремио овогодишњи кум Недељко Милутиновић са својом породицом.

Кумство за наредну годину прихватила је Вања Бојанић из Цапарди.

протонамјесник Драган Негић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА МАРИНА ОГЊЕНА МАРИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ЦАПАРДЕ