Епископ Фотије служио Литургију у Копривни и посјетио осмочлану породицу Кузмановић

Дана 22. 07. 2018. године када се молитвено сјећамо Светог свештеномученика Панкратија, Светог Теодора, Светих мученика Гламочких и Куленвакуфских, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије посјетио је парохију копривљанску.

У препуном храму Епископу су саслуживали: протојереји-ставрофори Мирко Јокић и Слободан Тошић, те протођакон Богдан Стјепановић.

Чули смо, данас, како нас Свети апостол Павле позива да будемо јединствени, да нема подела међу нама, него да будемо сви као један уз своју свету, саборну и апостолску Цркву- поручио је Владика Фотије у својој бесједи.

По завршетку Литургије обављен је опход, резање славског колача и послужење у просторијама Светосавског дома.
Културно умјетничко друштво ''Требава'' одиграло је сплет игара, а пјесник г. Перо Ђурић одрецитовао своју пјесму о кнезу Стаји Стајићу и градњи Старог храма у Копривни.

Истог дана, Епископ је са свештеником посјетио осмочлану породицу Кузмановић за коју Црквена општина Копривна, заједно са Хуманитарном организацијом ''Срби за Србе'', врши доградњу 50 квадратних метара стамбеног простора. Том приликом Владика је породици уручио пакет хране и одређена новчана средства.

протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА КОПРИВНА СРБИ ЗА СРБЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ДАРОВИ