Мошти Светог кнеза Лазара дочекане у Саборном храму у Теслићу

Од ове љубави нико нема веће,
да ко живот свој положи за пријатеље своје." (Јн. 15:13).

На Видовдан 2018. године, а по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Г. Фотија у  храму Пресвете Тројице у Теслићу свечано су дочекане мошти Светог кнеза Лазара.

У повратку из блатничке Лазарице, у предвечерњим сатима мошти су дочекали свештеници Архијерејског намјесништва теслићког у заједници са мноштвом вјернога народа.

Пред троном Светога  Саве гдје су мошти и биле постављене, служен је Акатист Српским мученицима који живот свој положише у нади и вјери на Васкрсење из мртвих.

Косовски завјет је иднетитет свакога од нас као завјет несебичне жртве и љубави по узору на истински архетип љубави и жртве – Христа. Управо у тој заједници жртве и љубави Косово није мит и легенда – оно је наш свакодневни олтар на коме се Творцу приноси радост живота: ,,Хвали, душо моја, Господа. Хвалићу Господа за живота свога, певаћу Богу своме целог свог живота.,,(Пс.146,2)

Предјседник СОЗ-а
Алескандар Митровић