Литургија у Скугрићу на Старом црквишту

Дана 15. априла текуће године наша Црква литургијски је прославила Томину недељу. Тога дана је апостол Тома своје невјеровање замијенио вјером. Сумње апостола Томе је уклонио сам Господ, ушавши кроз затворена врата у просторију у којој су се налазили апостоли окупљени на молитву, рекавши Томи да опипа Његове ране. Након тога, апостол Тома је узвикнуо: „Господ мој и Бог мој!“
Традиција у Скугрићу код Модриче је да се на овај празник света Литургија служи на Старом црквишту. То је мјесто на којем је некада био храм, а које се налази неколико стотина метара од садашњег храма. И заиста је благослов и радост за све присутне било ово литургијско сабрање под крошњама дрвећа у природи,  тамо гдје су се наши преци у давна времена Господу молили. Литургију је служио протојереј-ставрофор Војко Стевановић који се на крају присутнима обратио пригодном бесједом о данашњем празнику а сви су добили и по једно васкршње јаје.

дипломирани теолог
Александар Стевановић