Модрича: Прослава Васкрса

Свечано и достојанствено уз звук звона, крсним ходовима око свих храмова отпочело је празновање Празника над празницима у Модричи.

Тачно у поноћ, звона храма Покрова Пресвете Богородице у Вишњику означила су почетак свете Васкршње Литургије, уз присуство великог броја вјерника.

Велики број вјерника походио је како модрички храм Успења Пресвете Богородице тако и храм светог великомученика Пантелејмона у Добрињи, гдје су у пет часова ујутро служене свете Литургије, на којима се велики број вјерника причестио, што нас посебно радује.

У 19 часова, служено је свечано Пасхално вечерње богослужење које се одликује читањем светог Јеванђеља на разним свјетским језицима и одржана је традиционална 5. васкршња туцијада при Саборном храму у Модричи. Неописива радост дјечице која су дошла да се такмиче, украсили су модричку порту. Око седамдесет такмичара узело је учешће на туцијади.

Побједник за ову годину у конкуренцији за најјаче васкршње јаје је Даниел Драгановић, а за најљепше украшено васкршње јаје Андреа Јеремић.

Свештенство модричких парохија и овим путем благодари свим својим вјерницима, који су узели учешће у прослави Васкрса у Модричи.

јереј Горан Пањков

ВАСКРС МОДРИЧА